CoLAB4 Post-dramatik

CoLAB4'un ilk projesi 'post-dramatik'; Theatre Rast, Tiyatro4, Tiyatro Terminal, Tiyatro Salt, Tiyatrohane ve Originn işbirliği ile çağdaş tiyatroda post-dramatik yapılara odaklanan bir çalışma ve deneyim sürecini kapsar. 

CoLAB4post-dramatik Aktiviteleri

post-dramatik Atölye'de İzmir’de güncel tiyatro yapan 4 farklı bağımsız tiyatronun (Tiyatro4, Tiyatrohane, Tiyatro Terminal, Tiyatro Salt) sanatçıları bir araya gelerek 7 - 11 Temmuz tarihleri arasında Amsterdam Theatre Rast yönetmenlerinden Şaban Ol yönetiminde, çağdaş tiyatroda post-dramatik yapılara odaklanan bir atölye çalışması yapacaklar.

Atölye çalışmasında, Belçikalı yazar Paul Pourveur’un yazdığı Şaban Ol tarafından Türkçeye çevrilen “Body Peeling / Arındırma” metni üzerinde çalışılacaklar ve bu çalışmada; sanatçılar, yönetmen ile birlikte metin çözümleme, reji, sahne tasarımı, ses tasarımı ve sahneleme alanlarında çalışacak, deneyim paylaşacak ve süreç sonrasında kolektif yöntemle çalışılmış bir oyun tasarımı geliştirmiş olacaklar.

Bu atölye sürecinde Şaban Ol, Hollanda ve Belçika’da tiyatro sanatının güncel bakış açılarını İzmir tiyatroları ile uygulamalı olarak paylaşacak, atölyeye katılan İzmirli yerel bağımsız tiyatrolar Theather Rast’ın ‘işbirliği ve ortak proje gerçekleştirme’ deneyimi ve bilgisi ışığında ortak üretimde bulunacaklardır. 

post-dramatik Atölye sonrasında; Temmuz ayında 'Post-dramatik Deneyim Paylaşım Toplantısı', Ekim ayında ise 'CoLAB4post-dramatik Lansman Partisi' ve 'Proje Final Toplantısı' yapılacaktır.


Bize Ulaşın

0537 7600 41 0

Kazım Dirik Mah. 296/2 Sokak No:33 35100 Bornova - İZMİR
info@tiyatro4.com

Takip Edin